UST

SEO Teknikleri ve E-Ticaret : Satış Arttırıcı En İyi 6 Taktik

E-ticaret siteleri günümüzde gitgide yaygınlaşıyor ve internet üzerinden bir şeyler satmak veya satabilmek hemen hemen her satıcının ortak derdi. Alıcılar Tekstil, elektronik eşya, kozmetik, yapı market gibi birçok farklı sektörde birçok farklı ürünü zamandan kazanmak adına internetten temin edebiliyorlar ve her geçen gün yeni e-ticaret siteleri açılıyor.

Tabi site açmaktan ziyade sağlam bir SEO teknikleri uygulamalarını yapmadan sitenizin Google’da kendine iyi bir yer edinebilmesi ve satışlarınızın istediğiniz düzeyde olması veya artması pek mümkün değil.

Özellikle kullanıcının satın almak istediği herhangi bir ürünü aratırken dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google’da ilk sayfalarda görünmeniz oldukça önemlidir çünkü Google’da ilk sayfalarda çıkan bir e-ticaret sitesi aslında işlek bir mağazadan başka bir şey değildir.

Sitenizin aramalarda daima en ön sıralarda çıkması için dijital reklamların dışında sosyal medya sayfaları oluşturmak ve bu sayfalardan kampanyaları duyurmakta iyi bir olanaktır. SEO teknikleri yaparken dikkat edilmesi gereken bir başka önemli husussa kopya içerikten mümkün olduğunca kaçınmaktır çünkü Google kopya içerikten hiç hoşlanmaz ve bu Google’ın web sitenizi görmezden gelmesine sebep olur.

Bununla birlikte sitenizin güncel olması da çok önemlidir diyelim ki internet üzerinden tekstil ürünleri satıyorsunuz ve bir ziyaretçi sitenize girip internet mağazanızdaki stoklarınızda var görünen ancak deponuzdaki stoklarda tükenmiş beğendiği bir gömleği satın almak istedi ziyaretçi sizi telefonla arayıp bilgi istediğinde ve ürünün internet üzerinde stoklarınızda var göründüğünü söylediğinde bu firmanızın imajını zedeleyebilir ve sizi yalancı durumuna sokabilir. 

SEO Teknikleri ile Satışlar Nasıl Arttırılır?

Bu zamana kadar bütün yazdıklarımızdan yola çıkarak mutlaka işinize yarayabilecek ve satışlarınızı istediğiniz düzeye çıkarabilecek SEO teknikleri konusuna birlikte bakalım:

  1. Kaliteli web sayfalarından backlinkler elde edin.
  2. Özgün ve güncel içerikler üretin.
  3. Sayfanıza Alakalı ziyaretçi çekebilmek için Ürünlerinizi bulabilecek Kategori ve Ürünlere odaklanmış anahtar kelimelere göre optimize edin.
  4. Ziyaret edenlerin sıkılmayacağı ve aradığı şeye kolayca ulaşabileceği kullanışlı bir web sitesi hazırlayın/hazırlatın
  5. Sitenizde bulunan ürünler seçtiğiniz kategorinin en çok satış hacmine sahip olan ve en çok aranan ürünler olsun. Böylece gezinme sitede durma süresi artacaktır.
  6. Sosyal Medya hesaplarınıza takipçi çekebilmek için gereken hiçbir fedakarlıktan kaçınmayın sık sık etkinlikler düzenleyin ve hediyeler verin, insanları çok sıkmadan paylaşımlar yapın. Web siteniz hakkında blog sitelerinde bahsetmesini sağlayın, youtuberlar ile iletişime geçerek onlara hediyeler verin, sizin hakkınızda videolar çekmesini isteyin…

Bir önceki yazımız olan Freelancer Olmak ve Başarı İçin 5 Harika Strateji  başlıklı makalemizde freelancer, freelancer çalışma şekli ve freelancer olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

No comments yet.

Bir cevap yazın