UST

Küresel E-Ticaret: İstatistikler ve Uluslararası Büyüme

Unutmayın yerinize saymamak için daha fazla kişiye ulaşmak için  Global e-ticaret bir zorunluluktur.

Ne yazık ki, küresel e-ticaret de sorularla doludur. İlk önce nereye yatırım yapmalısınız? Hangi ülkeler en iyi ürün pazarına uyuyor? Küresel depolama ve üçüncü taraf lojistik (3PL) için kiminle ortak olmalısınız  ?

Her iki zorluğun üstesinden gelmenize ve küresel e-ticaretin sunduğu fırsatları yakalamanıza yardımcı olmak için, bu makalede 10 uluslararası büyüme eğilimi ve bilmeniz gereken tüm istatistikler bulunmaktadır.

1. Global Perakende E-Ticaret Satışları 2021 yılına kadar 4.5 Trilyon Dolara ulaşacak

The Global E-TicaretRehberi’nde derlenen kümülatif veriler , dünya çapında e-ticaret satışlarında 2014 yılında 1,3 trilyon dolardan 2021’de 4,56 trilyon dolara çıkarak% 246,15 artış bekliyor. Bu, çevrimiçi gelirde yaklaşık üç kat artış anlamına geliyor.

Eğer şirketiniz 4.5 trilyon dolarlık veriye bakıyor ve “Ne yapıyoruz?” Diye merak ediyorsa, yalnız değilsiniz. As Harvard Business Review, bu ayın başlarında yazdı:

“İş liderleri, yalnızca bir yıl önce hayal edilebilecek birkaç hayal dünyasına uyum sağlamak için çabalıyorlar. Sınırsız bir dünyanın efsanesi çöktü. Açık piyasaların geleneksel sütunları – ABD ve İngiltere titriyor ve Çin kendisini küreselleşmenin en sadık savunucusu olarak konumlandırıyor. ”

Şimdilik: küresel e-ticaretin büyük fırsatları görmezden gelmek için çok büyük. Sadece perakende ve B2C’de değil, e-ticarette de en çok göz ardı edilen kategorisi…

2. Global B2B E-Ticaret Satışları B2C’ye Hakim Oldu

2017’nin kapanışıyla, B2C e-ticaret satışları dünya çapında 2,3 trilyon dolar seviyesine ulaşacak. B2B e-ticaret ise 7,7 trilyon dolara ulaşacak. Bu iki veri noktası pazar büyüklüğündeki% 234,78’lik bir farkı temsil ediyor.

Aslında, Statista’nın 2017 B2B E-Ticaret Raporu , durumu bir yumrukla özetlemektedir:

“B2B işletmesi artık B2C işletmesinden caydırıyor.”

B2B e-ticaretin baskınlığı en az iki şey anlamına gelir.

Birincisi , self servis artıyor. CEB’den Veri Şimdi Gartner , “bir tedarikçinin satış temsilcisine proaktif bir şekilde ulaşmadan önce, müşterilerin tipik bir satın alma sürecinde yüzde 57 olduğunu” tespit etti. Bu, bir satış personeli ihtiyacını ortadan kaldırmıyor, ancak e-ticarete bir belirgin avantaj.

İkincisi , toptan satış müşterileri – yani bağımsız perakendeciler, küçük ve orta ölçekli franchise’ler ve B2C satış noktaları – büyük ölçüde basitleştirilmiş bir sipariş deneyimini tercih ediyor. Bu, toptan portalınıza B2C e-ticaretinin tüm çan ve ıslıklarıyla yatırım yapma ihtiyacını ortadan kaldırır.

3. Perakende E-Ticaret’in Küresel Yayılımı, Uluslararası Satışları Pazarlık Edilemez Yapıyor

Business.com’a göre , dünyanın en büyük 10 e-ticaret pazarı…

 1. Çin: 672 milyar dolar
 2. Amerika Birleşik Devletleri: 340 milyar dolar
 3. İngiltere: 99 milyar dolar
 4. Japonya: 79 milyar dolar
 5. Almanya: 73 milyar dolar
 6. Fransa: 43 milyar dolar
 7. Güney Kore: 37 milyar dolar
 8. Kanada: 30 milyar dolar
 9. Rusya: 20 milyar dolar
 10. Brezilya: 19 milyar dolar

Pazar büyüklüğünden daha hayati, pazar uygunluğunu anlamaktır. Neyse ki, Nielsen’in Küresel Bağlantılı Ticaret raporu, ülkelere göre en kazançlı sektörlerin ayrıntılı bir incelemesini sunar:

Bu dikeyleri kendinizle aynı hizaya getirmek (mevcut müşterilerinizin ve trafik kaynaklarının coğrafyasını göz önünde bulundurmakla birlikte), küresel e-ticaret kararlarınıza güçlü kanıtlar sunar.

4. E-Ticaret Merkezi Batı Dünyasının Ötesine Geçti

Küreselleşmenin yükselişi göz önüne alındığında, ABD’nin küresel perakende e-ticaret satışlarındaki payının giderek azalması şok edici olmaktan uzak . Ancak birçok işletmenin göz önünde bulundurmadığı şey, bu düşüşün gerçekte ne kadar hızlı olduğu.

ABD’nin bir zamanlar e-ticaret üstünlüğünü elinde tuttuğu yerde, 2020 yılına kadar, payının % 16,9 (2015’teki% 22,2’den düşük) olması bekleniyor.

Sonuç olarak, özellikle B2B küresel e-ticaret satışlarındaki aslan payı (% 84) şu anda Kuzey Amerika ve Avrupa (% 16) gibi Batı kıtalarının dışında kalmaktadır.

Diğer ülkelerin hızlı büyümesi, uluslararası bir yaklaşımı benimsemek için katılımları teşvik etmek için yeterli değilse, o zaman Batı’nın azalması, isteksiz ekip üyelerini veya liderlerini uyandırmak için başka bir yoldur.

Tabii ki, küresel olmak, mutlaka fiziksel bir küresel varlık gerektirmez .

5. Yerli Müşteriler Çevrimiçi Olduğunda Sınırlarının Ötesine Bakıyor

est etmeye ve dış pazarlara girmeye başlamanın en basit yollarından biri yurtdışındaki çevrimiçi reklamlara öncelik vermektir. Bu yaklaşım, AdWords’e, Ürün Listeleme Reklamlarına (PLA’lar), Facebook ve Instagram’a uluslararası bir yaklaşım getirmenizi gerektirir… ancak her yer için birden fazla vitrin oluşturma veya tam ölçekli uluslararası depolama ve yerine getirme ayarlamaları gerektirmez.

Peki niye ?

Çünkü, Nielsen’in Bağlı Ticaret Raporu’nun bulduğu gibi:

“Son altı ay içinde çevrimiçi bir alışveriş yapan araştırmadaki çevrimiçi katılımcıların yarısından fazlası yurtdışındaki bir perakendeciden (% 57) satın aldıklarını söylerken, müşteriler giderek ülke sınırlarının dışına bakıyorlar.”

Yurtdışı alımları bir kıta dışında çoğunluktaydı: Kuzey Amerika. Ve – bunu okuduğunuz için – zaten başarıyla çalıştığınız yer burası.

6. Adil İşletmeler, Reklamcılık ve Pazarlama Uygulamaları Neredeyse Evrensel

Ödeme yöntemleri, vergiler, dil ve para birimi bakımından yerel farklılıklar olsa da, küreselleşme adil ticaret uygulamalarını esas olarak normalleştirmiştir.

Bu, “herkese uyan tek bir boyut” sisteminin mantıklı olduğu yerlerden biridir.

Global etiğinizi doğru almanın en iyi başlangıç ​​noktası Federal Ticaret Komisyonu Elektronik Ticaret: Uluslararası Satış Yapmak 29 ülkenin imzaladığı İşletmeler İçin Bir Kılavuz . Rehberleri, her uluslararası işletmenin kafa kafaya yüzleşmesi gereken birçok soru sunuyor:

 • Web sitenizde doğru, doğru ve net bilgiler veriyor musunuz?
 • Mallarınız ve hizmetlerinizle ilgili iddialarınızı yedekleyebilir misiniz?
 • Reklam ve pazarlama materyalleriniz tüketiciler için bu şekilde tanımlanabilir mi?
 • Tüketicilere aksi net değilse, bir reklamı kimin sponsor ettiğini açıklıyor musunuz?
 • Tüketicilerin e-posta talep etmeme tercihlerine saygı duyuyor musunuz?
 • Çocuklara reklam verirken özel özen gösterir misiniz?

Uluslararası Ticaret İdaresi’nin (ITA) Ülke Ticari Kılavuzları , “ABD’deki dünya elçiliklerinde ticaret ve sanayi uzmanları tarafından hazırlanan 125’ten fazla ülke için piyasa koşulları, fırsatlar, düzenlemeler ve iş geleneklerini” içeren daha kapsamlı bir kaynaktır.

Her kılavuzda, pazarın tamamında genel bir bakış ve zorluklardan ve fırsatlardan siyasi ortamlara kadar her şeyin detaylı bir şekilde incelenmesini bulacaksınız. “Gümrükler, Düzenlemeler ve Standartlar”.

7. E-Ticaret Genişlemesi Tipik Olarak Üç Aşamalı Global Bir Yol İzler

Forrester araştırması, dijital işletmelerin “benzer bir yolu takip etme ve aynı ülke listesine öncelik verme” eğiliminde olduğunu göstermektedir. Her aşamada yer alan ülkelerin listesi yukarıda listelenmiştir, ancak önemli olan, her “dalganın” özelliklerini dikkate almaktır.

Üst düzey pazarlar

 • Büyük ve gelişmiş e-ticaret varlığı
 • Güçlü fiziksel altyapıları olan daha küçük pazarlar
 • Daha küçük genel pazarlarda olgun ürün pazarları

İkinci dalga

 • Erken aşamada e-ticaret geliştirme
 • Karmaşık Anasayfa düzenlemeleri
 • Dijital olarak gelişmiş ülkeler ancak küçük pazar boyutları

Bekle ve gör

 • Belirsiz politik iklimler
 • Uzun vadeli potansiyeli olan gelişmekte olan e-ticaret pazarları
 • Zorlu altyapılar

8. Tüm Dünyada Değişen Çevrimiçi Ödeme Tercihleri

Çevrimiçi ödeme yöntemleri, satın alma kararlarına ağır bir şekilde ağırlık verir ve yerel tercihler ülkeye bağlı olarak değişir.

Yine de, insanların nasıl ödediğini göz ardı etmek kolaydır. Kültür odaklılık bizi satın alma alışkanlıklarındaki farklılıklara kör ediyor. Verileri dikkatlice düşünmeden, bizim için yurt içinde hangi ödeme yöntemlerinin işe yaradığını saptadık.

Kuzey Amerika’da, kredi kartlarının birer mil uzakta olması şaşırtıcı değil. PayPal ve Apple Pay gibi dijital ödeme sistemleri yakın bir saniye. Küresel ölçekte, kredi kartları -% 53 – ve aynı dijital ödeme sistemleri -% 43 – aynı zamanda hakim.

Kuzey Amerika’dan farklı olarak, teslimatta nakit ödeme Doğu Avrupa, Hindistan, Afrika ve Orta Doğu’da bir numaralı seçimdir. Benzer şekilde, hedef piyasalarınız Hindistan, Afrika ve hem Çin hem de Güneydoğu Asya ve Pasifik (yukarıda “Asya” olarak listelenmiştir) içeriyorsa, doğrudan borçlandırmayı sağlamak şarttır.

Bazıları için tercihteki farklılıklar azdır. Diğerleri için boşluk geniş. Nereye gitmeyi planladığınızı veya zaten mağazalar kurmayı planladığınız her yerde (dijital olarak konuşursak) ödeme yöntemlerine duyarlılık sadece bir sonraki eğilime ikinci oluyor …

9. Çoğu Müşteri Dilinde veya Para Biriminde Olmayan Bir Siteden Satın Almaz

Sitenizin dili ile – Google Translate’in ötesinde – yerel olmak, global satış yapabilir veya bozabilir. On ülkeden ankete katılan 3.000 çevrimiçi alışveriş Ortak Anketi Danışmanı’ndan% 75’inin, kendi dillerinde ürün satın almak istediğini bildirdi. Tersine,% 59’u nadiren ya da yalnızca İngilizce sitelerden satın almamaktadır. Ve yaklaşık% 70’i bir sitenin navigasyonunu ve en azından bazı içeriğinin kendi ana dilinde olmasını tercih ediyor veya şiddetle tercih ediyor .

Bu son bulgu daha yakın bir inceleme taşımaktadır.

Yerelleştirme genellikle çok zor olabilir. Uluslararası genişlemeyi ya hep ya da hiç çabası olarak düşünmeye meyilliyiz: ya her şey ülkeye özgü olmalı ya da… neden rahatsız ediyor?

Bununla birlikte, katılımcıların navigasyona ve “bazı içeriğe” odaklanması, bir sitenin özellikle teste başlamak için bütünsel çeviriye yatırım yapması gerekmediği anlamına gelir. E-ticaretteki göz takip verileri gibi, diğerlerinden daha önemli olan belirli noktalar var . Sitenizin yoğun şekilde incelenen alanlarını doğru bir şekilde bulmak anahtardır. Ancak çekiş kazandıktan sonra, yerel bir metin yazarı ve yerel deyimler kullanılarak tam ölçekli çeviri yapılabilir.

Dilden daha önemli olan tek şey para birimidir .

Kanada, İngiltere, Avustralya ve Almanya’dan yapılan 30.000 çevrimiçi alışverişin 2012’de yaptığı çalışmada,% 92.2’si yerel para biriminde fiyatı olan sitelerde alışveriş yapmayı ve alışveriş yapmayı “tercih ettiklerini” söyledi. Daha da şaşırtıcı olan, fiyatların yalnızca ABD doları olarak listelenmesi durumunda,% 33’ünün bir satın alma işleminden vazgeçmesi muhtemeldir.

Ortak Algı Danışmanlığı en iyi şekilde ortaya koyar:

“Yerelleştirme, müşteri deneyimini geliştirir ve marka diyaloğuna katılımı arttırır. Uluslararası olarak büyümek isteyen herhangi bir şirket için titizlikle planlanmış ve uygulanmış bir iş stratejisi olmalıdır. ”

10. Uluslararası Depo ve Yerine Getirme Ortakları Dikkatle Seçilmelidir

Küresel ortaklıklar kurmak bir nimettir… veya bir kabus olabilir.

Uluslararası olarak çalışırken güven her şeyden önemlidir. Yukarıdaki tavsiyeler açıkça belirtildiği gibi, doğru ortağı bulmak (1) yerinde durum tespiti, (2) olası 3 PL’den ürüne özgü bir iz kaydı, (3) teknolojik şeffaflık ve (4) bakma isteği fiyatın ötesinde.

Bu ilişkilerin ne kadar hassas olduğu göz önüne alındığında, internette sadece genel avantajları ve dezavantajları değil, aynı zamanda seçiminize rehberlik edecek bir dizi anketle birlikte sektör liderlerinin tavsiyelerini ana hatlarıyla açıklamak için çok zaman harcadık.

Zamanı…

Yukarıdaki tüm veri noktalarının, raporların, kılavuzların ve eğilimlerin ortaya koyduğu bir şey varsa, bu küresel e-ticaretin bir seçenek olmadığı; bu bir zorunluluktur.

Şirketinizin büyümesinin geleceği buna bağlı. Belki de hayatta kalması bile.

Karşılaştığınız mücadelenin nasıl yapıldığına bakmak için yardım etmek için buradayız.

kaynak

https://hbr.org/2017/07/globalization-in-the-age-of-trump

https://www.statista.com/study/44442/statista-report-b2b-e-commerce/

https://www.cebglobal.com/top-insights/challenger-customer.html

https://www.business.com/articles/10-of-the-largest-ecommerce-markets-in-the-world-b/

https://www.nielsen.com/content/dam/nielsenglobal/jp/docs/report/2016/Nielsen-Global-Connected-Commerce-Report-January-2016

https://www.statista.com/statistics/243699/share-of-global-retail-e-commerce-sales-usa/

https://www.statista.com/statistics/705614/global-b2b-e-commerce-gmv-region/

http://www.nielsen.com/us/en/insights/reports/2016/global-connected-commerce.html

https://www.ftc.gov/tips-advice/business-center/guidance/electronic-commerce-selling-internationally-guide-businesses

https://www.export.gov/ccg

http://www.marketwired.com/press-release/lack-of-local-currency-pricing-suppresses-global-ecommerce-sales-1755801.htm

Bir önceki yazımız olan Dokunmatik ekran nedir,nasıl çalışır başlıklı makalemizde dokunmatik ekran çeşitleri ve özellikleri, dokunmatik ekran nasıl çalışır ve dokunmatik ekran nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , , , , ,

No comments yet.

Bir cevap yazın